Forum Paintballowe

RPG TEAM


#1 2013-08-13 12:29:09

Kacet

Moderator

Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 126
Punktów :   

Naprawa BT TM 15

Zakładam ten wątek bo mamy już czterech użytkowników tego wspaniałego markera i może się komuś przydać taka wiedza.
Jak wiecie bo grze w Jasieńcu ( pod sam koniec) z markera zaczęło uciekać mi powietrze. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy syczy przy asa czy z lufy. Z lufy, ok, więc wyjąłem bolta, sprawdziłem oringi, wymieniłem dwa które wydawały się być lekko przytarte, nasmarowałem, złożyłem spowrotem.. i dalej syczy. Zabrałem się wiec za rozebranie markera. Radzę to robić ostrożnie i w spokojnym miejscu ( a nie np. na polu) bo śrubek jest sporo, małych części też trochę. Po rozłożeniu i podpięciu Hp okazało się ze bolt po wypchnięciu wogóle nie wraca. Tu nie wiedziałem już co robić. Znowu rozebranie bolta, tym razem na części pierwsze, czyszczenie, oglądanie oringów, smarowanie, składanie  i dupa!
Co robiłem źle? Ano nie miałem odpowiedniej wiedzy. To mógł być Solenoid. W nowych TM stosowane są solenoidy V2, które w odróżnieniu od starych ponoć się nie psują. Ale mogą się przycinać. Dzieje się tak najczęściej gdy gramy na słabej baterii, lub pod koniec żywota dobrej baterii. ( tak było w Jasieńcu, mrugała mi już na czerwono). Sposób na naprawę jest bardzo prosty. Powinienem po sprawdzeniu skąd syczy, nawet przed otwieraniem bolta, zmienić baterię na nówkę sztukę ( dobrej marki ) i zresetować solenoid. Aby go zresetować włączamy markera bez oczu ( wciskamy włącznik jednocześnie trzymając spust) po załączeniu dajmy mu tryb single i naciskamy spust minimum cztery razy. Po tej czynności można od razu wpiąć HP i jeżeli to był zawieszony solenoid, asa dobije do 200 psi i marker zacznie działać poprawnie. Dopiero kiedy to nie zadziała, szukamy dalej winy w oringach. Tu też mała dygresja, jeżeli oring szwankuje, najlepszym sposobem jest wymieniać wszystkie po kolei aż trafimy na odpowiedni, czesto wizualnie nie widać wady uszkodzonej uszczelki.
Mój BT już śmiga.

Pozdrawiam, Kacet

Offline

 

#2 2013-08-14 11:15:43

Caleb

Administrator

Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 297
Punktów :   

Re: Naprawa BT TM 15

i po co go naprawiałeś? :-) i tak teraz na Ego będziesz śmigał :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.metincheat.pun.pl www.sa.pun.pl www.metaurus.pun.pl www.anty-bieber-dabrowa.pun.pl www.legendarnykage.pun.pl